Katalog barevných kovů ZDE

Krizový příplatek Litina

2024 : 0,0 Kč / kg

 

Crisis surcharge CCI

2024 : 0,00 EUR / kg

Slévárna litiny, slévárna šedé litiny, výroba litiny

Slévárna litiny UCB Technometal je součástí skupiny United Cast Bar Ltd. Ta vznikla v únoru 1998 sloučením tří prestižních Evropských sléváren pro plynulé odlévání: Eurocast Bar Limited (VB), Starkey's Technicast Limited (VB) a Cast Profil SA (Španělsko) a jejich skladů a servisních středisek. Proces výroby litiny stále technologicky vylepšujeme.

Výroba litiny

Hlavním portfoliem skupiny je výroba litiny pod obchodní značkou Unibar. Šedá i tvárná litina Unibar má oproti jiným materiálům mnoho předností, které lze přičíst dvěma fázím v jejich struktuře: železnou fázi podobnou oceli a grafitové fázi s grafitem ve formě lupínků nebo v kuličkové formě. Hlavní výhody litin Unibar lze kategorizovat jak z hlediská fyzikálních vlastností, tak i z ekonomických a komerčních předností.

Slévárna šedé litiny

Slévárna šedé litiny UCB Technometal produkuje šedou litinu v několika třídách tvrdosti (Unibar 200 - Unibar 350). Od třídy tvrdosti se odvíjí poté i další parametry, jako tvárnost, tepelná vodivost apod. Šedá litina (litina s lupínkovým grafitem) má vysokou schopnost tlumit rázy a chvění, dále dobré mazné vlastnosti. Naše slévárna šedé litiny zaručuje prvotřídní kvalitu vyráběné litiny dle českých i mezinárodních norem.

Produkty naší slévárny šedé litiny vynikají skvělými vlastnostmi v oblastech:

  • Obrobitelnost
  • Skvělá kvalita povrchu
  • Snížení hmotnosti o 10 % oproti oceli
  • Skvělé tlumení vibrací
  • Kratší časy obrábění a broušení
  • Jemnější struktura zrna než v případě odlévání do písku
  • Žádné pískové vměstky či rozměrové problémy odlitku
  • Není třeba výroba nákladných modelů

K dodané šedé litině můžeme přidat další služby týkající se obrábění, a to konkrétně řezání, soustružení, frézování, loupání, vrtání atd.

Naše šedá litina Unibar se obzvláště hodí pro strojírenský průmysl, výrobu strojů a zpracování v rámci sklářského průmyslu. Skvělé mechanické vlastnosti materiálu Unibar poskytují řadu výhod oproti jiným materiálům (ocel), nebo jiným způsobům zpracování (odlévání do písku).

Více informací lze nalézt zde.

Slévárna tvárné litiny

Slévárna litiny UCB Technometal se zabývá i výrobou tvárné litiny. Oproti šedé litině má tvárná litina vyloučen grafit v podobě kuliček. Tvárná litina je dodávána v jakostech UNIBAR 400-15 až UNIBAR 700-2, většinou v průřezech kruhových a čtyřhranných.